PokerStars EPT London: Dag 2

Etter at Yngve Andersen og Katja Svendsen gikk videre fra Dag 1b er det totalt syv nordmenn som starter Dag 2 her i London. Her får du oppdateringer og live stream fra TV-bordet.12:50 - Gode utgangspunkt

Yngve hadde en fin dag ved bordene i går, og tok med seg 84,700 til fortsettelsen i dag. Katja Svendsen hadde det ikke like greit og har bare med seg 11,200. Når dagen starter straks ser det slik ut for våre spillere:

84,700 - Yngve Andersen
84,100 - Annette Obrestad
76,000 - Tor Anton Welo
66,200 - Mikal Blomlie
33,200 - Johnny Lodden
21,000 - Mads Åmot
11,200 - Katja Svendsen

13:48 - Tøffe bord!

Tor Anton Welo har Luke "Fullflush" Schwartz på sitt bord. Mikal Blomlie sitter rett etter Luca Pagano og Sandra Naujoks. Annette Obrestad og Katja Svendsen har Tobias Renkenmeier på sitt bord. Yngve har Michel Abecassis til selskap, og Mads Åmot må slite med hjemmefavoritten Chis Moorman.
Men det tøffeste bordet er det Johnny Lodden som har: Peter Jetten, Jason Mercier, Roberto Romanello og David Kitai! Lukter TV-bord av dette!

15:19 - Johnny Lodden er ute

Usikker på hvordan det skjedde, men Johnny Lodden er dessverre ute av EPT London.

17:03 - Stjernedryss

Her er noen navn som spiller i dagens felt: Tom Dwan, Liv Boeree, Teddy Sheringham, Jason Mercier, Chris Moorman, Jeff Sarwer, Mike McDonald, David Williams, Faraz Jaka, Steve O'Dwyer, Marcel Luske, ElkY, Leo Margets, Vanessa Selbst, Ilari Sahamies, Sam Trickett og Jonathan Duhamel.

Vi er ikke dårlig representert fra Skandinavia heller: I tillegg til våre spillere kan vi nevne Theo Jørgensen, Viktor Blom, Mickey Petersen, Lars Bønding, Anton Wigg, Michael Tureniec og Ramzi Jelassi.

18:27 - Annette over 100k

Annette Obrestad har bygget på stacken sin, og sitter med over 100k foran seg nå.

19:36 - Opptur for Mads Åmot

Med 21k til start var det jobb å gjøre for Mads. Han var en tur nede godt under 10k, men klarte å snu skuta på rett kjøl og sitter nå med over 100k foran seg og er virkelig med i kampen her!

20:06 - Tor Anton Welo er ute

Det ble en kjedelig dag på jobben for Tor Anton Welo, som nå er ute. Han tapte chips hele veien fra start før han fikk en dobling til rundt startstack for en time siden når han vant en flip for alle penga, men det var det eneste lyspunktet i dag. Welo røk ut for kort tid siden i en ny coinflip.

20:21 - Yngve Andersen og Mikal Blomlie er også ute

PokerNews har dessverre Yngve Andersen og Mikal Blomlie på listen sin over spillere som er ute nylig. Det tynnes i rekkene.

20:42 - Mads taper 60k pott rett før pause

Mads hadde en kjedelig hånd med overpar mot set rett før pausen som akkurat er ferdig og tapte en pott på 60k, og er nå nede på rundt 70k som er ca 30bb. De spiller 1200/2400 med 300 i ante nå.
Annette har stor stack, så våre to siste spillere har gode muligheter.

20:45 - Viktor Blom i ledelse

Med over en halv million i stacken er Viktor "Isildur1" Blom chipleader i EPT London for øyeblikket. Han slo nylig ut Paul Berende med 87 mot KK etter fire bets før flop, og resten inn på 4-5-7 bordet. River var en sekser. Andre store stacker er Mike McDonald, som slo ut Lex Veldhuis tidligere i dag, og Chis Moorman.

Du kan se bordet til Viktor Blom i video-vinduet lenger opp. Han sitter sammen med blant andre David Williams.

21:32 - Mads Åmot ute

Da var turneringen over også for Mads Åmot dessverre. Han så flop Q-7-4 med to spar mot Chis Moorman og en ukjent spiller. Moorman bør 7400 på flop, Mads høynet til 16,100 før Moorman klikket tilbake og synte når Mads pushet med QT på hånden. Moorman hadde T8 i spar, og traff fushen på river.

21:51 - Dag 2 av PokerStars EPT London er over

Med ca 120 spillere igjen er Dag 2 over. Annette Obrestad er videre med 57,200 chips, og eneste nordmann igjen. Følg med i morgen fra klokken 13:00 når Dag 3 starter!